O nás

Funk Styles

Locking

Velmi zábavný a energický tanec, který koncem 70. let minulého století vytvořil tanečník jménem Don Campbellock spolu s jeho skupinou The Lockers (dalšími členy byli Mr. Penguin, Campbellock Jr., Toni Basil, Shabba Doo, Fluky Luke, Slim the Robot). Díky slavné TV show THE SOUL TRAIN se tento tanec dostal do povědomí všech Američanů a později expandoval do celého světa. Jeho charakteristickým znakem je pozice zvaná „The Lock“. Tato pozice znamená chvilkové zaseknutí (lock od slova zámek) po sérii předchozích tanečních pohybů. Tento tanec se tančí na funky music (James Brown, Rufus Thomas, Aretha Franklin, MJ a další) a je plný gest, komických situací a dynamických přechodů. Základními prvky jsou – The Lock, Points, Pacing, Wrist Twirl, Leo Walk, Stop´n´Go, Scooby Doo, Scoobot, Pimp Walk, Skeeter Rabbit a další. Pro bližší info zhlédněte www.thelockersdance.com.

Popping / Electric Boogaloo

Popping je taneční styl, kterému položil základ tanečník jménem Boogaloo Sam a vytvořil skupinu Electric Boogaloos (dalšími členy byli např. Skeeter Rabbit, Poppin Pete, Poppin Taco, Mr.Wiggles). Vznikl na západním pobřeží USA v Kalifornii (Fresno, Compton,…). Základem tohoto tance je tzv. Hit (rána). Je to okamžitá svalová kontrakce, která způsobí záškub/trh v různých částech těla. Dnes tomuto pohybu říkáme Pop (Boogaloo Sam prý při každém hitu při výdechu nevědomky vyslovoval slovo pop…odtud tedy vznikl pojem Popping). Pro Boogaloo jsou charakteristické krouživé pohyby (boogaloo rolls) hlavy, hrudníku, boků, kolenou. Klasickým prvkem boogaloo je např. tzv. Old Man. Dnes však pod názvem Popping často schraňujeme spoustu dalších stylů s poppingem a boogaloo spjatých – The Robot, Waving, Slides, Tutting, Puppet, Toyman, Ticking, Strobbing, Struttin´, Scarecrow, Crazy Legs a mnoho dalších. Pro více informací navštivte stránku www.electricboogaloo.com.

Waacking

Vznikl v 70. letech v amerických gay klubech, kde se tancoval na funky hudbu, dnes se již také používá ve spojení s Housem. Energický a velmi dynamický styl, který využívá převážně točivých pohybů rukou.
K tomuto stylu blízký a přesto výrazově zcela opačný je Vogueing, taneční styl využívající pózy a postoje modelek z módních časopisů. Do povědomí se dostal díky videoklipu k písni Vogue od Madonny. Zásadním rozdíl mezi těmito stylytkví jednak ve svůdnosti waackingu, vogueing je oproti tomu ostrý a agresivní. Waacking se také oproti voqueingu tancuje na podpatcích.