O nás

HIP HOP

Vše začalo v klubech...

Old school

Tanec z období  80. let reagující na nově vzniklý hudební trend – hip hop. Hip-hopová hudba té doby, měla jednodušší rytmus a pravidelný beat. Tanečníci se scházeli pouze v klubech nebo na ulici. Neexistovala taneční studia, která by se věnovala hip hopu. Všechny taneční kroky a pohyby byly zpočátku spontánní, měly party charakter. Mísily se v nich tance dřívější černošské klubové scény jako jazz, funk, lindy hop, tap a podobně. Tanec tím získává svůj osobitý ráz a styl.

Middle school

90. léta hip hopové kultury se nesla zejména v rytmu tehdy nově vzniklého hudebního žánru New jack swing, který svým svižným rytmem a pozitivní náladou nejvíce ovlivnil tanečníky v tomto období. O vznik tohoto žánru se nejvíce zasloužil hudebník a producent Teddy Riley. Dalšími zástupci tohoto žánru jsou např. Guy, Bobby Brown, Heavy D and the boyz, Salt ´n´ Pepa a mnoho dalších. Tanec se díky tomu v té době trochu zrychlil, byl hodně energický a vzniklo zde mnoho slavných tanečních kroků jako např. Running man, Rogger Rabbit, Party machine apod.

New school

Současný tanec (rok 2000+) reagující na aktuální hudební trendy. Hip hopová hudba současnosti má mnohem propracovanější rytmy. Charaktery a nálady se mění od songu k songu. Proto je new style velmi osobitým tancem. Daleko více využívá rytmických změn, melodického podkladu a dalších podnětů v hudbě. Hodně jsou využívány izolace, slides, waving, popping nebo jazz… Každý tanečník přitom vnímá hudbu trochu jinak, každý je tedy svým způsobem originál. New style má kořeny v New Yorku, proto se někdy označuje jako NY style.