O nás

HIP HOP

Vše začalo v New Yorských klubech...

Old school

Tanec z období  80. let reagující na nově vzniklý hudební trend – hip hop. Hip-hopová hudba té doby, měla jednodušší rytmus a pravidelný beat. Tanečníci se scházeli pouze v klubech nebo na ulici. Neexistovala taneční studia, která by se věnovala hip hopu. Všechny taneční kroky a pohyby byly zpočátku spontánní, měly party charakter. Mísily se v nich tance dřívější černošské klubové scény jako jazz, funk, lindy hop, tap a podobně. Tanec tím získává svůj osobitý ráz a styl.

Middle school

90. léta hip hopové kultury se nesla zejména v rytmu tehdy nově vzniklého hudebního žánru New jack swing, který svým svižným rytmem a pozitivní náladou nejvíce ovlivnil tanečníky v tomto období. O vznik tohoto žánru se nejvíce zasloužil hudebník a producent Teddy Riley. Dalšími zástupci tohoto žánru jsou např. Guy, Bobby Brown, Heavy D and the boyz, Salt ´n´ Pepa a mnoho dalších. Tanec se díky tomu v té době trochu zrychlil, byl hodně energický a vzniklo zde mnoho slavných tanečních kroků jako např. Running man, Rogger Rabbit, Party machine apod.

New school

Současný tanec (rok 2000+) reagující na aktuální hudební trendy. Hip hopová hudba současnosti má mnohem propracovanější rytmy. Charaktery a nálady se mění od songu k songu, vzniklo mnoho různých žánrů hip hop music. Proto je new style velmi osobitým tancem. Daleko více využívá rytmických změn, melodického podkladu a dalších podnětů v hudbě a dává tak širší prostor pro kreativitu tanečníků. Hodně jsou využívány izolace, slides, waving, popping nebo jazz apod. Vše je pestřejší. Každý tanečník vnímá hudbu jinak, klade se větší důraz na freestyle, tedy improvizaci.